North Carolina

Print
Greensboro Preparing to Host the 2018 USA Gymnastics Championships

28 Jun, 2018


2016 Olympian Nicole Ahsinger of Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, and 2012 Olympian Savannah (Vinsant) Thompson of Scott, La./Trampoline and Tumbling Express, headline the field that includes four World medalists and five defending senior champions for the 2018 USA Gymnastics Championships, the national championships for acrobatic gymnastics, rhythmic gymnastics, and trampoline and tumbling. Scheduled for July 3-7 at the Greensboro (N.C.) Coliseum Complex, the competition includes both Junior Olympic and elite levels and is one of the national championships held annually by USA Gymnastics. The junior competition also includes qualifying for the 2018 Youth Olympic Games, scheduled for October in Buenos Aires, Argentina.

The World medalists, listed alphabetically, expected to compete in Greensboro are below.

  • Paige Howard of San Juan Capistrano, Calif./World Elite Gymnastics:  2015 double mini-trampoline team bronze.

  • Kristle Lowell of Orland Park, Ill./Morgan Park Sports Center:  2015 double-mini team bronze; 2013 double-mini individual and team gold; and 2011 double-mini team bronze.

  • Alex Renkert of Columbus, Ohio/Integrity Athletics:  2017 double-mini team silver; 2015 double-mini team silver and tumbling team bronze; and 2013 double-mini team gold and individual silver.

  • Tristan Van Natta of Hilliard, Ohio/Integrity Athletics:  2015 double-mini team bronze; and 2013 double-mini team gold.

Five senior and seven junior champions from last year are hoping to defend their titles, with two junior champions who are now competing on the senior level.

Senior

Trampoline

  • Men:  Jeffrey Gluckstein, Atlantic Highlands, N.J./Elite Trampoline Academy

  • Women:  Ahsinger

Synchronized trampoline

  • Men:  Aliaksei Shostak, Youngsville, La./Trampoline and Tumbling Express, and Gluckstein

  • Women: Ahsinger (Partner is not competing this year.)

Double mini-trampoline

  • Men:  Renkert

  • Women:  Howard

Junior

Trampoline

  • Men:  Ruben Padilla, Oakley, Calif./Tornado Sport Club; now competing as a senior

  • Women:  Lexi Vigil, Levelland, Texas/Acrospirits; now competing as a senior

Tumbling

  • Women:  Eve Doudican, Bixby, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling

  • Men:  Kaden Brown, Herriman, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling; now competing as a senior

Double mini-trampolne

  • Men:  Aidan Casey, Bellevue, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard

  • Women:  Kayttie Nakamura, Honolulu, Hawaii/Hawaii Academy

Synchronized trampoline

  • Men:  Vincent Pedulla, Monroe Township, N.J./Garden State Trampoline Academy, and Padilla

  • Women:  Nakamura (Partner is not competing this year.)

 

This past weekend, Alyssa Oh of Rocklin, Calif./World Elite Gymnastics, won the women’s individual trampoline gold medal at the 2018 Junior Pan American Trampoline Championships in Cochabamba, Bolivia. Ruben Padilla of Oakley, Calif./Tornado Sport Club, nabbed the men’s trampoline bronze medal.  Oh earned a berth to the Youth Olympic Games for the USA with her first-place ranking in the qualification round.

 

For the junior and senior elite levels for each discipline, the athletes will vie for national titles. Performances in Greensboro also will determine berths on the junior and senior U.S. National Teams for acrobatic gymnastics, rhythmic gymnastics and trampoline and tumbling. For rhythmic gymnastics and women’s trampoline, the competition will be part of the selection process for the 2018 World Championships and Youth Olympic Games. The Junior Olympic division has several different levels, and national titles will be awarded for each level and age group for each discipline.

 

Event information

Evening session tickets at the Greensboro Coliseum are: July 5 and 6, $35; and July 7, $40.  The all-session pass, which grants access to all sessions, is $95.  A $35, single-day pass will be available onsite on competition days. Advance tickets may be purchased at the Greensboro Coliseum Box Office, ticketmaster.com or charge-by-phone at 1-800-745-3000.

 

The elite competition schedule, held in the Greensboro Coliseum, is as follows.  The schedule for the Special Events Center is available at usagymchamps.com.  All times are Eastern.

Thursday, July 5

1:30 p.m.        Rhythmic gymnastics: junior hoop, ball and all-around; senior hoop and ball finals/all-around prelims; junior group five ropes

6 p.m. Acrobatic gymnastics:  balance and dynamic

            Rhythmic gymnastics:  senior group, five hoops prelims; senior hoop and ball finals/all-around prelims

            Trampoline and tumbling:  senior double mini-trampoline, tumbling and trampoline prelims

Friday, July 6

1:30 p.m.        Rhythmic gymnastics:  junior group, 10 clubs; junior clubs, ribbon and all-around finals; senior, clubs and ribbon finals/all-around prelims

6 p.m. Acrobatic gymnastics:  balance and dynamic

            Rhythmic gymnastics:  senior group, three ropes/two balls prelims; senior clubs and ribbon finals/all-around prelims

            Trampoline and tumbling:  senior double mini-trampoline, tumbling and trampoline prelims

Saturday, July 7

1:30 p.m.        Rhythmic gymnastics:  senior group, five hoops finals; and senior all-around finals (hoop and ball)

3 p.m. Youth Olympic Games qualification:  rhythmic gymnastics; women’s trampoline

6 p.m. Finals

            Acrobatic gymnastics:  combined

            Rhythmic gymnastics:  senior group, three ropes/two balls; senior all-around (clubs and ribbon)

            Trampoline and tumbling:  senior trampoline, tumbling and double mini-trampoline

The local hosts for the event are the Greensboro Area Convention and Visitors Bureau, Greensboro Coliseum Complex, Tournament Hosts of Greensboro, and Sports & Properties, Inc.  This will be the third time gymnastics events have come to Greensboro, following the 2015 USA Gymnastics Championships and the 2014 American Cup and Nastia Liukin Cup.

The USA Gymnastics Championships was first held in 2014 at the KFC Yum! Center and the Kentucky International Convention Center in Louisville, Ky. In addition to Greensboro, past sites are Rhode Island Convention Center and Dunkin’ Donuts Center (2016), and Milwaukee’s BMO Harris Bradley Center and Wisconsin Center (2017). For more information on the USA Gymnastics Championships, please go to usagymchamps.com.

Acrobatic gymnastics combines the beauty of dance with the strength and agility of acrobatics. Routines are choreographed to music and consist of dance, tumbling, and partner skills. At the elite level, each pair or group performs a balance, dynamic and combined routine. Pyramids and partner holds characterize the balance routine, while synchronized tumbling and intricate flight elements define the dynamic exercise. An acrobatic gymnastics pair consists of a base and a top. A women’s group is comprised of three athletes – a base, middle and top partner – while a men’s group has four athletes, a base, two middle partners and one top partner.

Rhythmic gymnastics is characterized by grace, beauty and elegance combined with dance and acrobatic elements, while working with the apparatus in a choreographed routine to music. The five apparatus used in rhythmic gymnastics are rope, hoop, ball, clubs, and ribbon. Rhythmic gymnasts may compete individually or as a group. The choreography must cover the entire floor with intricate apparatus handling, dance combinations, jumps, leaps, rotations, and balance difficulties. Each movement involves a high degree of athletic skill. Physical abilities needed by a rhythmic gymnast include strength, power, flexibility, agility, dexterity, endurance and hand-eye coordination.

Trampoline events involve athletes using trampolines that can propel them up to 30 feet in the air, during which they can perform double, triple and quadruple twisting somersaults. Tumbling utilizes elevated rod-floor runways that enable athletes to jump at heights more than 10 feet and execute a variety of acrobatic maneuvers. For the double-mini competition, the athlete makes a short run, leaps onto a small two-level trampoline, performs an aerial maneuver and dismounts onto a landing mat. Trampoline was added to the Olympic Games in 2000, and at the 2012 Olympic Games in London, the USA had its first athlete in history advance to the finals.

Background information

  • Greensboro Area Convention & Visitors Bureau. The Greensboro Area Convention & Visitors Bureau is an independent, non-profit governmental authority whose mission is to aggressively market Greensboro’s assets, maximizing economic impact while providing excellent visitor service. Guilford County ranks third in the state in travel and tourism expenditures, with over $1.2 billion generated in 2015 and more than 13,000 people employed in travel-related jobs. For more information: www.visitgreensboronc.com.

  • Greensboro Coliseum Complex. The Greensboro Coliseum Complex is a multi-building facility designed to serve the citizens of Greensboro and the surrounding area through a broad range of activities, including athletic events, cultural arts, concerts, theater, educational activities, fairs, exhibits, and public and private events of all kinds including conventions, convocations and trade and consumer shows. The Greensboro Coliseum Complex is one of the most actively booked facilities in the country hosting more than 1,100 events on an annual basis. With its incredible versatility, the Complex has gained worldwide acclaim from promoters, producers, event planners and patrons. For more information; www.greensborocoliseum.com.

  • Sports & Properties, Inc. SPI is a sports marketing and sports development firm concentrating in three primary areas of business: major sponsorships, including naming rights; sports tourism; and major events. SPI recent projects include the Raleigh-Durham market’s Major League Soccer Application, the USA Masters Games, greater Asheville sports tourism, and the Seminole County Sports Complex. Event projects include the Africa Youth Games, US Figure Skating Championships, and the American Cup Gymnastics. SPI clients include Capitol Broadcasting Company, the Asheville Buncombe Regional Sports Commission, the North Carolina Football Club, and the Greensboro Coliseum Complex, among others. For more information on SPI, visit sportsproperties.com.

  • USA Gymnastics. Based in Indianapolis, USA Gymnastics is the national governing body for gymnastics in the United States. The organization is committed to creating a culture that empowers and supports its athletes and focuses on its highest priority, the safety and well-being of the athletes. USA Gymnastics has already taken specific, concrete steps to strengthen its safe sport policies and procedures.  The organization’s disciplines include men’s and women’s artistic gymnastics, rhythmic gymnastics, trampoline and tumbling, acrobatic gymnastics and gymnastics for all (formerly known as group gymnastics).  For more complete information, log on to usagym.org.

Trampoline and tumbling field for 2018 USA Gymnastics Championships

Athletes are listed alphabetically by state, with competition level

Alabama

Paul Bretscher, Huntsville, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, men, TR Senior Elite

Haley Clark, Owens Cross Roads, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Garrett George, Huntsville, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, men, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Cody Gesuelli, Huntsville, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, men, TR Senior Elite

Anna Cate Goodson, Owens Cross Roads, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, women, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Aamirah Hayes, Huntsville, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, women, TR Youth Elite, TU Level 8, DM Level 10

Ella Henshaw, Huntsville, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Betsy Nash, Owens Crossroads, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Aislin Patterson, Huntsville, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, women, TR Youth Elite, DM Level 9

Ana Rassega, Huntsville, Ala./Air Sports Unlimited, women, TR Level 8, DM Level 8

Anna Katherine Spangler, Hampton Cove, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, women, TR Level 9, DM Level 8

Thomas Watson, Meridianville, Ala./Merino Trampoline Gymnastics Academy, men, TR Youth Elite, DM Level 10

 

Arizona

Carter Black, Desert Hills, Ariz./North Valley Gymnastics, men, TR Youth Elite, TU Level 8, DM Level 10

Abigail Bowser, Phoenix, Ariz./North Valley Gymnastics, women, TR Level 10, DM Level 10

Andrew Davis, Goodyear, Ariz./Scottsdale Gymnastics, men, TR Senior Elite, TU Senior Elite

Kiley Emerling, Scottsdale, Ariz./Air Sports Unlimited, women, TR Level 8, DM Level 8

Kassidy Gardner, Scottsdale, Ariz./Scottsdale Gymnastics, women, TR Level 10, DM Level 9

Matthew Hawkins, Phoenix, Ariz./North Valley Gymnastics, men, TU Senior Elite, DM Senior Elite

Andi Holmes, Phoenix, Ariz./North Valley Gymnastics, women, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Caroline Hudson, Scottsdale, Ariz./Scottsdale Gymnastics, women, TR Level 10, TU Open Elite, DM Level 10

Ava Huss, Chandler, Ariz./Air Sports Unlimited, women, TR Level 10, DM Level 10

Finn Larson, Phoenix, Ariz./Air Sports Unlimited, men, DM Level 8

Van Larson, Phoenix, Ariz./Air Sports Unlimited, men, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Ruben Latorre, Laveen, Ariz./Scottsdale Gymnastics, men, TU Level 9, DM Level 9

Emilio Lehmer, Tempe, Ariz./North Valley Gymnastics, men, TU Senior Elite, DM Open Elite

Dayton Loynd, Scottsdale, Ariz./Scottsdale Gymnastics, men, TR Open Elite, DM Open Elite

Emma Mobley, Scottsdale, Ariz./Scottsdale Gymnastics, women, TR Open Elite, TU Open Elite, DM Open Elite

Sharlotta Mozes, Gilbert, Ariz./Air Sports Unlimited, women, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Cayley Pitblado, Phoenix, Ariz./Air Sports Unlimited, women, TR Level 10, DM Level 9

Benjamin Sheldon, Maricopa, Ariz./Aspire Kids Sports Center, men, TR Level 10, DM Level 9

Emma Straker, Scottsdale, Ariz./Air Sports Unlimited, women, TR Level 10

Rosalie Thongphay, San Tan Valley, Ariz./Scottsdale Gymnastics, women, TR Youth Elite, TU Youth Elite, DM Level 10

Jack Warder, Scottsdale, Ariz./Scottsdale Gymnastics, men, TR Open Elite

Jace Williams, Cave Creek, Ariz./North Valley Gymnastics, men, TR Youth Elite, DM Youth Elite

 

Arkansas

Caleb Aich, Greenbrier, Ark./Sonshine Academy Inc., men, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Dylan Bealey, Rogers, Ark./Aspire Gymnastics Academy, men, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Georgeanna Gray, North Little Rock, Ark./Sonshine Academy Inc., women, TR Level 9

Joshua Hicks, Conway, Ark./Sonshine Academy Inc., men, TU Open Elite

Cade Robinson, Conway, Ark./Sonshine Academy Inc., men, TR Level 9, DM Level 9

 

California

Aaron Bailey, Newport Coast, Calif./World Elite Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 9

Oleg Bazhukhin, Danville, Calif./Tornado Sport Club, men, TR Level 8, DM Level 8

Taylor Bentley, Bakersfield, Calif./Galaxy Sports Group, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Jessica Berejikian, Camarillo, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., women, TR Level 9, DM Level 8

Giana Bianchini, Coto de Caza, Calif./World Elite Gymnastics, women, TU Level 8, DM Level 10

Aiden Brees, Boulder Creek, Calif./Vargas Academy of Gymnastic Arts and Parkour, men, TR Level 8, DM Level 8

CJ Castiglione, Bakersfield, Calif./American Kids Sports Center, men, TR Level 10, DM Level 10

Linda Chen, Rancho Santa Margarita, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Zachary Chesler, San Diego, Calif./So Cal TTC, men, TR Level 9, DM Level 10

Anjali Clark, Dublin, Calif./Tornado Sport Club, women, TR Level 10, DM Level 9

Ellie Clater, Mission Viejo, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Junior Elite, DM Level 10

Amanda Coes, Corona, Calif./So Cal TTC, women, TU Level 10, DM Level 10

Oliver Czekmany, Aliso Viejo, Calif./World Elite Gymnastics, men, TR Level 8, DM Level 8

Christopher Daniels, Bakersfield, Calif./Galaxy Sports Group, men, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Ariana Deacon, Willow Creek, Calif./G-Force Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

Rowan Deakin, Rancho Santa Margarita, Calif./World Elite Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 10

Esther Desyatnik, Brentwood, Calif./Tornado Sport Club, women, TR Level 9, DM Level 8

Daisy Dick, Rsm, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Level 10, DM Level 9

Savanah Dickerson, Bakersfield, Calif./Legacy Training Center, women, TR Level 9, DM Level 8

Aidan Dillon, San Diego, Calif./Flip Force San Diego, men, TR Level 8, DM Level 9

Charlotte Drury, Laguna Niguel, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Senior Elite

Nick Francken, Pleasanton, Calif./Tornado Sport Club, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Maddie Garza, Bakersfield, Calif./American Kids Sports Center, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Jaden Gausman, San Diego, Calif./So Cal TTC, men, TR Level 9, DM Level 9

Lindsay Gewirtz, Pleasanton, Calif./Springtime Tumbling and Trampoline, women, TR Level 8, DM Level 8

Dylan Gharbaoui, Escondido, Calif./So Cal TTC, men, TR Level 10, DM Level 10

Vittoria Gibson, San Diego, Calif./Flip Force San Diego, women, TR Level 9, DM Level 9

Susan Gill, Ladera Ranch, Calif./So Cal TTC, women, TU Open Elite, DM Senior Elite

Kyle Gishi, Huntington Beach, Calif./Team OC Gymnastics, men, TR Level 9, DM Level 9

Jarel Gomez, San Diego, Calif./Nissen Trampoline Academy, men, TR Level 9

Nathaniel Good, Albany, Calif./Head Over Heels, men, TR Level 8, DM Level 8

Ava Haley, Santa Ana, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Hannah Hawley, Brentwood, Calif./Tornado Sport Club, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Joselyn Hinson, Rescue, Calif./Technique Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Alex Holland, Oakley, Calif./Tornado Sport Club, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 9

Paige Howard, San Juan Capistrano, Calif./World Elite Gymnastics, women, DM Senior Elite

Keenan Howell, Atascadero, Calif./World Elite Gymnastics, men, TR Youth Elite

Hudson Huggins, Rancho Santa Margarita, Calif./World Elite Gymnastics, men, TR Level 9, DM Level 9

Merrill Hunter, Camarillo, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., men, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 10

Mikaela Hunter, Camarillo, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., women, TR Level 10, DM Senior Elite

Sophia Johnson, Oxnard, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., women, TR Level 8, DM Level 8

Jenna Kass, Westlake Village, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., women, TR Level 9, DM Level 8

Serre Klijian, La Jolla, Calif./Flip Force San Diego, women, TR Level 9, DM Level 9

Nicholas Kosarikov, Pleasanton, Calif./Tornado Sport Club, men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Kanoa Kossa-Rienzi, Berkeley, Calif./Head Over Heels, men, TR Level 9, DM Level 9

Tenly Kuhn, Ventura, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., women, TR Level 10, DM Level 9

Andrew Lamb, Coto de Caza, Calif./World Elite Gymnastics, men, TR Youth Elite, DM Level 10

Kyla Lilienthal, El Dorado Hills, Calif./Technique Gymnastics, women, DM Level 8

Kiley Lockett, Oceanside, Calif./World Elite Gymnastics, women, TU Senior Elite, DM Senior Elite

Eva Lopez, Camarillo, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Jordan Loppnow, Camarillo, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., women, TR Level 8, DM Level 8

Christopher Lucio, San Diego, Calif./Flip Force San Diego, men, TU Level 10, DM Level 10

Danielle Mahoney, Redding, Calif./G-Force Gymnastics, women, TR Level 10, DM Level 10

Keirrah Mann, Bakersfield, Calif./Legacy Training Center, women, TR Level 8, DM Level 8

Tiki Mattingly, Felton, Calif./Vargas Academy of Gymnastic Arts and Parkour, men, TR Youth Elite

Brandon Mc Lain, Burbank, Calif./Waller’s GymJam Academy, men, TR Level 8, DM Level 8

Maya McGuire, Oakland, Calif./Head Over Heels, women, TU Level 9, DM Level 9

Nikita Mittal, Union City, Calif./Springtime Tumbling and Trampoline, women, TR Level 9, DM Level 9

Aiden Nielson, Nipomo, Calif./Legacy Training Center, men, TR Level 10, DM Level 10

Alyssa Oh, Rocklin, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Senior Elite

Cristian Orth, San Diego, Calif./Flip Force San Diego, men, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Ruben Padilla, Oakley, Calif./Tornado Sport Club, men, TR Senior Elite, DM Senior Elite

Bryce Parker, Emeryville, Calif./Head Over Heels, men, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Kanna Parker, Emeryville, Calif./Head Over Heels, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Evan Pedraza, Oxnard, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., men, TR Level 9, DM Level 9

Julia Petz, West Sacramento, Calif./Technique Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Kristine Pietrelli, Eureka, Calif./G-Force Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 9

Aniket Rahane, Ventura, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., men, TU Junior Elite, DM Junior Elite

Joshua Rasoul, San Diego, Calif./So Cal TTC, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Luciana Read, Lake Forest, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 8

Sarah Reed, Coto de Caza, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Level 10, DM Level 9

Aliyah Rose, Camarillo, Calif./Coach Patty’s Gymnastics Inc., women, TR Level 8, DM Level 8

Kira Schwartz, Glendale, Calif./Waller’s GymJam Academy, women, TR Level 10, TU Level 10, DM Level 10

Emerson Scott, Dublin, Calif./Springtime Tumbling and Trampoline, men, TR Level 9, DM Level 9

Tristan Scott, Dublin, Calif./Springtime Tumbling and Trampoline, men, TR Level 8, DM Level 8

Aaron Sheyman, Danville, Calif./Tornado Sport Club, men, TR Level 10, DM Level 9

Samuel Sheyman, Danville, Calif./Tornado Sport Club, men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Allie Singer, Ladera Ranch, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Ellie Sousa, Rancho Santa Margarita, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Junior Elite

Jonah Stratton, Murrieta, Calif./Cartwheels, men, TR Level 9, TU Level 8

Nate Swanepoel, Scotts Valley, Calif./Vargas Academy of Gymnastic Arts and Parkour, men, TR Level 10, DM Level 10

Madison Tchinski, Mission Viejo, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Grace Trousdale, Palo Cedro, Calif./G-Force Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

Katerina Vapnik, San Ramon, Calif./Tornado Sport Club, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Kenny Vogan, El Cajon, Calif./Nissen Trampoline Academy, men, TR Level 9, DM Level 9

Matt Whitmer, Rancho Santa Fe, Calif./So Cal TTC, men, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 10

Natalie Wolff, Rancho Santa Margarita, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

Maya Yesharim, Ladera Ranch, Calif./World Elite Gymnastics, women, TR Open Elite

Taylor Ziegenfus, Danville, Calif./Tornado Sport Club, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

 

Colorado

Madeline Arnold, Boulder, Colo./Airborne Colorado, women, TR Level 8

Cecelia Bernard, Erie, Colo./Airborne Colorado, women, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 9

Ella Born, Lafayette, Colo./Airborne Colorado, women, TR Level 10, DM Level 10

Elayna Bowe, Colorado Springs, Colo./Stars Gymnastics, women, TR Level 10, DM Level 10

Samuel Choate, Colorado Springs, Colo./Stars Gymnastics, men, TR Open Elite

Carsyn Cormaney, Colorado Springs, Colo./Stars Gymnastics, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

David Ford, Firestone, Colo./Airborne Colorado, men, TR Senior Elite

Liesel Heitz, Longmont, Colo./Airborne Colorado, women, TR Level 9, DM Level 8

Emma Hunyadi, Longmont, Colo./Airborne Colorado, women, TR Level 9, DM Level 9

Taro Iovan, Boulder, Colo./Airborne Colorado, men, DM Open Elite

Koa Luu, Peyton, Colo./Stars Gymnastics, men, TR Level 8, DM Level 8

Ryan Maccagnan, Colorado Springs, Colo./Stars Gymnastics, men, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Quinn Martin, Longmont, Colo./Airborne Colorado, men, TR Level 9, DM Level 9

David Pritchard, Longmont, Colo./Airborne Colorado, men, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Holly Richardson, Erie, Colo./Airborne Colorado, women, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Elijah Vogel, Longmont, Colo./Airborne Colorado, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Savannah Wolf, Longmont, Colo./Airborne Colorado, women, TR Level 8, DM Level 8

Caroline Younge, Boulder, Colo./Airborne Colorado, women, TR Level 8, DM Level 8

 

Connecticut

Austin Center, Pawcatuck, Conn./Giguere Gymnastics Inc., men, TR Level 9, DM Level 8

Zoe Conklin, Sterling, Conn./Giguere Gymnastics Inc., women, TR Junior Elite, DM Level 9

Christopher Polley, Norwalk, Conn./Winingers Gymnastics Inc., men, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 9

Czarina Rodriguez, Torrington, Conn./Dynamite Academy of Gymnastics, women, TR Level 8

Katarina Rodriguez, Torrington, Conn./Dynamite Academy of Gymnastics, women, TR Level 10

Natasha Rodriguez, Torrington, Conn./Dynamite Academy of Gymnastics, women, TR Level 10

Nicolai Rodriguez, Torrington, Conn./Dynamite Academy of Gymnastics, men, TR Level 10

 

District of Columbia

Amare Anderson, Washington, D.C./Silver Stars Gymnastics, men, TR Level 8

Changa Anderson, Washington, D.C./Silver Stars Gymnastics, men, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Alexander Cole, Washington, D.C./Dynamite Gymnastics, men, TR Level 10, TU Youth Elite, DM Youth Elite

 

Florida

Jace Beckwith, Wesley Chapel, Fla./Suncoast Gymnastics Academy, men, TR Level 8, DM Level 8

Jared Bernstein, Weston, Fla./TAG USA Gymnastics, Inc., men, TU Open Elite, DM Open Elite

Joshua Bly, Wesley Chapel, Fla./Suncoast Gymnastics Academy, men, TR Level 10, DM Level 9

Margaux Bonutti, Malapan Beach, Fla./The Gymnastics Revolution, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Justin Booker, Lakeland, Fla./Elite World Gymnastics, men, TU Level 8, DM Level 8

Alexander Cruz, Naples, Fla./Naples Progressive Gymnastics, men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Jaxon Curnow, Coconut Creek, Fla./TAG USA Gymnastics, Inc., men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Alexander Danker, Odessa, Fla./Suncoast Gymnastics Academy, men, TR Level 9, DM Level 9

Alexander Day, West Palm Beach, Fla./The Gymnastics Revolution, men, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Faith Deacetis, North Port, Fla./Extreme Air, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 9

Ryan Diez, Weston, Fla./Park Avenue Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 10

Aaron Edelman, Golden Beach, Fla./Gymnastics Du Sol, men, TR Level 8, DM Level 8

Leah Edelman, Golden Beach, Fla./Gymnastics Du Sol, women, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 9

Sophia Egert, Davie, Fla./Park Avenue Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Grant Forsee, Sebring, Fla./Elite World Gymnastics, men, TU Junior Elite

West Fowler, Gulf Breeze, Fla./Panhandle Perfection Gymnastics, men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 10

Gleb Hajaev, Sunny Isles Beach, Fla./Gymnastics Du Sol, men, TR Level 8, DM Level 8

Edon Hartzy, Miami, Fla./Gymnastics Du Sol, men, TR Level 10, DM Level 10

Lily Harwell, Polk City, Fla./Elite World Gymnastics, women, TU Level 8, DM Level 8

Daniil Ivanov, Aventura, Fla./Gymnastics Du Sol, men, TR Level 8, DM Level 8

Amari Jackson, Plant City, Fla./Elite World Gymnastics, women, TU Level 8

Niah Johnson, Davie, Fla./TAG USA Gymnastics, Inc., women, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 10

Ksenia Karpushkina, Aventura, Fla./Gymnastics Du Sol, women, TR Youth Elite, TU Level 8, DM Level 9

Anastasia Katchalova, Lakeland, Fla./Elite World Gymnastics, women, TR Level 9, TU Level 10, DM Level 9

Devin Larsen, Palm City, Fla./The Gymnastics Revolution, men, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Samuel Mendelson, Hollywood, Fla./Gymnastics Du Sol, men, TR Youth Elite, TU Level 8, DM Level 9

Josh Sar-Shalom, Aventura, Fla./Gymnastics Du Sol, men, TR Youth Elite, TU Level 8, DM Level 10

Audree Silien, Lake Alfred, Fla./Elite World Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 9, DM Level 9

Alec Sipe, Fort Myers, Fla./Extreme Air, men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Devon Sipe, Fort Myers, Fla./Extreme Air, men, TR Level 10, TU Level 10, DM Level 10

Rilian Smith, Sebring, Fla./Elite World Gymnastics, women, TU Junior Elite

Joshua Taylor, Weston, Fla./TAG USA Gymnastics, Inc., men, DM Level 8

Maxine Touisithiphonexay, Cooper City, Fla./Park Avenue Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

Elizabeth Vepretska, Miami, Fla./Gymnastics Du Sol, women, TR Level 8, DM Level 8

Nina Vicker, Orlando, Fla./Stick It Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 8

Adrianna Wagner, West Palm Beach, Fla./The Gymnastics Revolution, women, TR Level 8, TU Level 8

Hannah Zoldan, Weston, Fla./TAG USA Gymnastics, Inc., women, TU Level 10

 

Georgia

Maya Billingslea, West Point, Ga./Opelika Parks and Recreation Trampoline and Tumbling, women, TR Level 10, DM Level 10

Devyn Deljoo, Marietta, Ga./Stingray TNT Marietta, women, TR Level 8, DM Level 9

Eli Lubell, Marietta, Ga./Stingray TNT Marietta, men, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Mary-Hollis Martin, Stockbridge, Ga./FlipCity South, women, DM Level 8

Angel Rice, Locust Grove, Ga./FlipCity South, women, TU Senior Elite

Ryann Richards, Powder Springs, Ga./FlipCity South, women, TU Level 9, DM Level 8

Brenda Riley, Locust Grove, Ga./FlipCity South, women, TU Level 9

Emmanuel Riley, Locust Grove, Ga./FlipCity South, men, TU Level 8

Noah Riley, Locust Grove, Ga./FlipCity South, men, TU Junior Elite

Kamren Smith, Stockbridge, Ga./FlipCity South, men, TU Level 8

Andy Vines, Canton, Ga./Stingray Allstars-Cartersville, men, TR Level 8, DM Level 8

 

Hawaii

Maia Amano, Honolulu, Hawaii/Hawaii Academy, women, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Nikki Apa, Wahiawa, Hawaii/Hawaii Trampoline and Tumbling Boosters, women, TR Level 9, DM Level 9

Andrew Leachman, Honolulu, Hawaii/Hawaii Trampoline and Tumbling Boosters, men, TR Level 9, DM Level 9

Zoe Matsuki, Honolulu, Hawaii/Hawaii Trampoline and Tumbling Boosters, women, TR Level 8, DM Level 8

Kayttie Nakamura, Honolulu, Hawaii/Hawaii Academy, women, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Sophia-Nicole Pang, Honolulu, Hawaii/Hawaii Trampoline and Tumbling Boosters, women, TR Level 8, DM Level 8

Sydney Senter, Aiea, Hawaii/Hawaii Academy, women, TR Junior Elite, DM Junior Elite

 

Illinois

Delaney Arnsman, Pekin, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Level 8

Sierra Beck, Taylorville, Ill./Kris Power Tumbling, women, TR Level 10, DM Level 9

Mady Bowman, Pekin, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Level 8

Samantha Breckenridge, Taylorville, Ill./Kris Power Tumbling, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Hannah Davis, Pekin, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Level 9

Abbi Dow, Neoga, Ill./Top Star Training Center, women, TU Level 10, DM Junior Elite

Abby Dunham, Urbana, Ill./Top Star Training Center, women, TR Level 10, DM Level 10

Brinn Durocher, Wheaton, Ill./Aspire Kids Sports Center, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Morgan Estes, Mahomet, Ill./Top Star Training Center, women, DM Level 8

Kellyn Euhus, Byron, Ill./Top Star Training Center, women, DM Senior Elite

Amelia Gasper, Delavan, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Level 8

Hannah Holland, Sauk Village, Ill./Midwest Training and Ice Center, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Lacey Jenkins, Mattoon, Ill./World Elite Gymnastics, women, TR Open Elite, DM Senior Elite

Jillian Jones-Pschirrer, Mattoon, Ill./Kris Power Tumbling, women, TR Youth Elite, TU Level 9, DM Youth Elite

Andrew Kehias, Bloomington, Ill./Top Star Training Center, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Kelly Keitel, Effingham, Ill./Top Star Training Center, women, TR Open Elite, DM Senior Elite

Ariel Kibler, Arthur, Ill./Amplify Gymnastics, women, TR Senior Elite, DM Senior Elite

Ellie Kirane, Belvidere, Ill./Gymnastic Academy of Rockford, women, TU Junior Elite

Sophie Krueger, Morton, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Youth Elite

Emily Landers, Fisher, Ill./Top Star Training Center, women, TR Youth Elite, TU Level 8, DM Youth Elite

Amber Lee, Durand, Ill./J and J Tumbling and Trampoline Team, women, TU Level 8, DM Level 8

Kristle Lowell, Orland Park, Ill./Morgan Park Sports Center, women, DM Senior Elite

Micah Miner, Glen Carbon, Ill./Kris Power Tumbling, men, TR Youth Elite, TU Level 10, DM Youth Elite

Gabrielle Naasz, Mackinaw, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Level 8

Reese Nichols, Findlay, Ill./Kris Power Tumbling, women, TR Youth Elite, TU Level 10, DM Youth Elite

Jill Papenhause, Tremont, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Youth Elite

Le'Char Payton-Morgan, Galesburg, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Level 9

Lizzie Roiger, East Peoria, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Level 10

Brady Schaller, Rockford, Ill./J and J Tumbling and Trampoline Team, men, TR Level 8, DM Level 8

Brittany Scianna, McHenry, Ill./Fire House Gymnastics, women, TU Junior Elite

Nate Stearns, Urbana, Ill./Top Star Training Center, men, TR Level 10, DM Level 10

Morgan VanDyck, McHenry, Ill./Fox Valley Tumbling and Trampoline, women, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Morgan Vermillion, Pekin, Ill./Central Illinois Gymnastics Academy, women, TU Junior Elite

Tasha Williams, Peoria, Ill./Jon Williams Fondulac Flyers, women, TU Youth Elite

Chase Willmon, Pekin, Ill./Jon Williams Fondulac Flyers, men, TU Level 10

Ciera Willmon, Pekin, Ill./Jon Williams Fondulac Flyers, women, TU Level 8

Daniela Zavala, Loves Park, Ill./Gymnastic Academy of Rockford, women, TU Senior Elite

 

Indiana

Aidan Blaze, Crown Point, Ind./Midwest Training and Ice Center, men, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 9

Miah Bruns, St John, Ind./Midwest Training and Ice Center, women, TR Junior Elite, TU Junior Elite

Georgia Cappas, Crown Point, Ind./Midwest Training and Ice Center, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Camille Clayton, Fishers, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

Jacob Freedman, Carmel, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, men, TR Level 10

Cullen Howell, McCordsville, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, men, TR Level 8, DM Level 8

Conner Langsford, Fishers, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, men, DM Level 8

Brooklyn Majka, Saint John, Ind./Midwest Training and Ice Center, women, TR Level 8, DM Level 8

Araya Meredith, Knightstown, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Brenden Mickelsen, Indianapolis, Ind./DeVeau's School of Gymnastics, men, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Shelby Noonan, Schererville, Ind./Midwest Training and Ice Center, women, TR Level 10, TU Youth Elite, DM Level 9

Zachary Ramacci, St. John, Ind./Midwest Training and Ice Center, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Aiden Shackleton, Crown Point, Ind./Midwest Training and Ice Center, men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Zuzu Smith, Munster, Ind./Midwest Training and Ice Center, women, TR Level 10, TU Youth Elite, DM Level 9

Emma Speck, Highland, Ind./Midwest Training and Ice Center, women, TU Level 8

 

Kansas

Connor DeJesus, Emporia, Kansas/Sunflower Gymnastics, men, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 10

Spencer Eyen, Leawood, Kansas/Xtreme Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 8

Jack Geis, Olathe, Kansas/Xtreme Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 8

Chloe Harnar, Galena, Kansas/Amplify Gymnastics, women, TU Level 8, DM Level 9

Braxton Higgins, Emporia, Kansas/Skywalkers, men, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Corbin Hines, Independence, Kansas/Amplify Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 10

Karalyn Karjala, Emporia, Kansas/Sunflower Gymnastics, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 8

David Montgomery, Topeka, Kansas/Top City Athletics, men, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Jared Oglesby, Galena, Kansas/Amplify Gymnastics, men, TR Level 9, DM Level 9

Noah Smith, Osage City, Kansas/Sunflower Gymnastics, men, TR Level 8, DM Level 8

Aden Smith, Overland Park, Kansas/Xtreme Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 10

Allisyn Weiss, Emporia, Kansas/Skywalkers, women, TR Level 8, DM Level 8

Haylee Weiss, Emporia, Kansas/Skywalkers, women, TR Open Elite, DM Open Elite

Brady Wilson, Emporia, Kansas/Next Level Gymnastics Academy, men, TR Level 10, DM Level 10

 

Kentucky

Jenna Clark, Independence, Ky./MJM Studios Inc., women, TR Level 10, DM Level 10

Erin Dirr, Alexandria, Ky./MJM Studios Inc., women, TR Junior Elite, DM Level 10

Jule Doellman, Union, Ky./MJM Studios Inc., women, TR Level 8, DM Level 8

Harrison Smith, Alexandria, Ky./MJM Studios Inc., men, TR Level 9, DM Level 9

 

Louisiana

Nicole Ahsinger, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, women, TR Senior Elite

Ethan Anderson, New Orleans, La./Elmwood Gymnastics Academy, men, TU Level 8, DM Level 8

Alex Balinbin, Kenner, La./Elmwood Gymnastics Academy, men, TU Youth Elite, DM Level 10

Kamryn Bourque, Lafayette, La./Hangtime TNT, women, TR Level 10

Cade Cina, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, men, TR Level 9, DM Level 8

Cecilia Cina, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 9

Maleah Domengeaux, Youngsville, La./Trampoline and Tumbling Express, women, TR Level 10

Alanah Dugar, Lafayette, La./Hangtime TNT, women, TR Level 8, DM Level 8

Ashlan Granberry, DeRidder, La./Twist and Shout, women, TR Level 10

Matthew Guedry, Lafayette, La./Hangtime TNT, men, TR Level 8

Ellen Heinen, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, women, TR Junior Elite

Lila Lewis, DeRidder, La./Twist and Shout, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 8

Patrick Lyell, Kenner, La./Elmwood Gymnastics Academy, men, TU Senior Elite

Dillon Miller, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, men, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Taylor Moore, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, women, TU Level 8

Olivia Pierce, Metairie, La./Elmwood Gymnastics Academy, women, TU Level 8, DM Level 9

Rachel Pizzolato, Metairie, La./Elmwood Gymnastics Academy, women, TR Level 9, DM Level 9

Gretchen Schultz, Destrehan, La./Elmwood Gymnastics Academy, women, TU Senior Elite

Cheyenne Seaux, Lafayette, La./Hangtime TNT, women, TR Level 10, DM Level 8

Aliaksei Shostak, Youngsville, La./Trampoline and Tumbling Express, men, TR Senior Elite

Gage Sieren, DeRidder, La./Twist and Shout, men, TR Level 10, TU Level 10

Shea Silhan, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, women, TR Senior Elite

Lynlee Taylor, DeRidder, La./Twist and Shout, women, TR Youth Elite

Rachel Thevenot, Metairie, La./Elmwood Gymnastics Academy, women, TU Senior Elite

Savannah Thompson, Scott, La./Trampoline and Tumbling Express, women, TR Senior Elite

Sarah Webster, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, women, TR Senior Elite

Andrew Wise, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, men, TR Open Elite

Ashton Young, Lafayette, La./Trampoline and Tumbling Express, men, TR Junior Elite

 

Massachusetts

Ryann Hassett, North Oxford, Mass./Giguere Gymnastics Inc., women, TR Level 8, DM Level 8

Braedon Jarvis, Southbridge, Mass./Giguere Gymnastics Inc., men, TR Level 10, DM Level 9

Stephen Pryor, Westfield, Mass./Roots Gymnastics Center, men, TR Level 8

Thomas Smith, Paxton, Mass./Giguere Gymnastics Inc., men, TR Level 10, DM Level 9

Matthew Tutela, Holden, Mass./Giguere Gymnastics Inc., men, TR Level 8

 

Maryland

Bisrat Aleligne, Silver Spring, Md./Fairland Gymnastics, men, TR Level 8, DM Level 8

Jackson Arnold, Easton, Md./For the Kidz Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 9, DM Level 9

Talbot Arnold, Easton, Md./For the Kidz Gymnastics and Trampoline, women, TR Level 9, DM Level 9

Samara Ayodele, Beltsville, Md./Fairland Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Macie Bledzki, Elkridge, Md./Fairland Gymnastics, women, TR Level 10

Justin Brent, Silver Spring, Md./Fairland Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 9

Chris Butler, Rockville, Md./Dynamite Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 10

Kaleb Cave, Columbia, Md./Fairland Gymnastics, men, TU Youth Elite

Jack Collard, Silver Spring, Md./Silver Stars Gymnastics, men, TR Level 9, DM Level 8

Alioune Drame, Kensington, Md./Dynamite Gymnastics, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Alaina Jenkins, Silver Spring, Md./Fairland Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

Ethan King, Boyds, Md./Preston Gymnastics Academy, men, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Elise Kinyanjui, Silver Spring, Md./Silver Stars Gymnastics, women, TR Level 10, DM Level 10

Dmitri Lawrence, Rockville, Md./Silver Stars Gymnastics, men, TR Level 9

Kai Lawson, Bethesda, Md./Dynamite Gymnastics, men, TR Level 9, DM Level 8

Carrie Liffiton, Bethesda, Md./Dynamite Gymnastics, women, TR Level 9

Tomas Minc, Chevy Chase, Md./Dynamite Gymnastics, men, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Jason Parks, Rockville, Md./Fairland Gymnastics, men, TR Level 9, DM Level 9

Samuel Pikofsky-Christiansen, Silver Spring, Md./Dynamite Gymnastics, men, TR Level 9

Alyssa Potorti, Westminster, Md./Westminster School of Gymnastics and Cheer, women, TR Level 8, DM Level 8

Aliah Raga, Denton, Md./Dulles Gymnastics Academy, women, TR Youth Elite, TU Youth Elite, DM Youth Elite

Megan Roland, Laurel, Md./Fairland Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 8

Shannon Rose, Silver Spring, Md./Fairland Gymnastics, women, DM Level 8

Brian Rutter, Hagerstown, Md./M-BC Flip Over, men, TR Level 9, DM Level 9

Hana Sakaniwa, Silver Spring, Md./Silver Stars Gymnastics, women, TR Level 9

Derek Smegal, Kensington, Md./Dynamite Gymnastics, men, TU Level 10, DM Open Elite

Jessica Stevens, Ellicott City, Md./Fairland Gymnastics, women, TR Senior Elite

Oliver Strent, Bethesda, Md./Dynamite Gymnastics, men, TR Level 8, DM Level 8

Mia Taylor, Laurel, Md./Fairland Gymnastics, women, TR Level 8

Julian Wright, Silver Spring, Md./Silver Stars Gymnastics, men, TR Junior Elite, TU Level 10, DM Junior Elite

Ethan Zajic, Silver Spring, Md./Silver Stars Gymnastics, men, TR Level 8, DM Level 8

 

Michigan

Amanda Abraham, Allen Park, Mich./Mills Gymnastics USA, women, TR Level 8, DM Level 8

Caleb Cypher, Kentwood, Mich./For the Kidz Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 9

Elli Deters, Hudsonville, Mich./For the Kidz Gymnastics and Trampoline, women, TR Open Elite, DM Level 10

Teyah Longtin, Wyoming, Mich./For the Kidz Gymnastics and Trampoline, women, TR Level 8, DM Level 8

Logan Pratt, Jenison, Mich./For the Kidz Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 10

Koulton Ruddle, Caledonia, Mich./For the Kidz Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 9, DM Level 9

Anja Whitehouse, Kent, Mich./For the Kidz Gymnastics and Trampoline, women, TR Level 9, DM Level 9

 

Minnesota

Addalyn Andring, Falcon Heights, Minn./Gleason’s Gymnastic School, women, TR Level 8, DM Level 8

Brenna Busch, Maple Grove, Minn./Gleason’s Gymnastics Maple Grove, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Kennedy Cardwell, Mendota Heights, Minn./Gleason’s Gymnastic School, women, TR Level 9, DM Level 9

Kaylen DeBois, Maple Grove, Minn./Airborn Xtreme, women, TR Level 9, DM Level 8

Arianna Goelzer, Apple Valley, Minn./Gleason’s Gymnastic School, women, TR Level 8, DM Level 8

Paulina Holmberg, Apple Valley, Minn./Gleason’s Gymnastic School, women, TR Open Elite, DM Open Elite

Alexandra Holmen, Eagan, Minn./Gleason’s Gymnastic School, women, TR Open Elite, DM Level 10

Charlie Larson, White Bear Lake, Minn./Gleason’s Gymnastics Maple Grove, men, TR Junior Elite, TU Junior Elite, DM Junior Elite

Rylie McCulloch, Blaine, Minn./Gleason’s Gymnastics Maple Grove, women, TR Level 8, DM Level 8

Charles Medlock, Brooklyn Park, Minn./Gleason’s Gymnastics Maple Grove, men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Gloriana O'Neil, Maplewood, Minn./Gleason’s Gymnastics Maple Grove, women, TR Level 10, DM Level 10

Rory O'Neil, Maplewood, Minn./Gleason’s Gymnastics Maple Grove, men, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Sophia Shirshov, Coon Rapids, Minn./Airborn Xtreme, women, TR Level 8, DM Level 8

Regan Stefanoni, Maple Grove, Minn./Gleason’s Gymnastics Maple Grove, women, TR Level 8, DM Level 8

David Sulistyo, Eagan, Minn./Gleason’s Gymnastic School, men, TR Level 10, TU Open Elite, DM Open Elite

Sinete Tesfai, Eagan, Minn./Gleason’s Gymnastic School, women, TR Level 9, DM Level 9

Andres Villa, Minneapolis, Minn./Gleason’s Gymnastic School, men, TU Open Elite, DM Open Elite

Jack Yerxa, Buffalo, Minn./Gleason’s Gymnastics Maple Grove, men, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

 

Missouri

Jessalyn Adams, Joplin, Mo./Amplify Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Andy Betz, Blue Springs, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 10

Amanda Binger, Lees Summit, Mo./Kansas City Trampoline Club, women, TR Level 10, DM Level 10

Kylie Binger, Lees Summit, Mo./Kansas City Trampoline Club, women, TR Level 8, DM Level 9

Max Boehmer, Defiance, Mo./St. Louis Elite Trampoline and Tumbling, men, TR Level 10

Syler Buck, Pleasant Hill, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 10

Emma Cox, Webb City, Mo./The Flip Shop, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Macy Cummings, Lees Summit, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, women, TR Level 8

Dominic Dumas, Joplin, Mo./The Flip Shop, men, TR Level 10, TU Junior Elite, DM Level 10

Nate Erkert, Wildwood, Mo./High Energy Gymnastix, men, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Jenna Fetters, Independence, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, women, TR Level 9

Ben Fisher, Webb City, Mo./Amplify Gymnastics, men, TR Level 8, DM Level 8

Taylor Fordyce, Harrisonville, Mo./Kansas City Trampoline Club, women, TR Level 9, DM Level 9

Calvin Fry, Neosho, Mo./Amplify Gymnastics, men, TR Senior Elite, DM Senior Elite

Alivia Haase, Carl Junction, Mo./The Flip Shop, women, TU Level 8, DM Level 8

Gabriel Johnson, Webb City, Mo./The Flip Shop, men, TR Level 8, DM Level 9

Summer Koogler, Lees Summit, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, women, TR Level 10

Sebastian Lawrence, St. Louis, Mo./St. Louis Elite Trampoline and Tumbling, men, TR Level 9, DM Level 8

Rosa Mazzuca, Ellisville, Mo./High Energy Gymnastix, women, TR Level 10, DM Level 10

Gracie McMahan, Granby, Mo./The Flip Shop, women, TR Level 8, DM Level 8

Drake McMullen, Carl Junction, Mo./Amplify Gymnastics, men, TR Open Elite, DM Senior Elite

Trinity Morgan, Neosho, Mo./The Flip Shop, women, TR Level 8, TU Level 8

Rogan Norris, Blue Springs, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 10

Ruthie Parham, St. Albans, Mo./High Energy Gymnastix, women, TR Level 8, DM Level 8

CJ Rhoades, Joplin, Mo./Amplify Gymnastics, men, DM Senior Elite

Aiden Roos, Kansas City, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 9

Bailey Roos, Kansas City, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 8

Kieran Roos, Kansas City, Mo./Xtreme Gymnastics and Trampoline, men, TR Level 10

Ripley Shanks, Webb City, Mo./The Flip Shop, women, TR Level 8, DM Level 8

Tate Simmons, Joplin, Mo./Amplify Gymnastics, men, TR Level 10, TU Open Elite, DM Open Elite

Tessa Skaggs-Holliday, Florissant, Mo./St. Louis Elite Trampoline and Tumbling, women, TR Level 8, DM Level 8

Grayson Smith, Joplin, Mo./Amplify Gymnastics, men, TR Level 9, DM Level 9

Katie Stephenson, Kansas City, Mo./Kansas City Trampoline Club, women, DM Level 9

Abbigail Young, Hazelwood, Mo./St. Louis Elite Trampoline and Tumbling, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

 

Nebraska

Gavin Britton, Omaha, Neb./Premier Gymnastics, men, TR Level 10

Olivia Erickson, Omaha, Neb./Premier Gymnastics, women, TR Level 8

Hailey Eriksen, Omaha, Neb./Premier Gymnastics, women, TR Level 8

Rachel Godfrey, Omaha, Neb./Premier Gymnastics, women, TR Open Elite

Mia Manfre, Monroe TWP, Neb./Garden State Trampoline Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Taylor Miller, Springfield, Neb./Airborne Academy, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Adam Updike, Omaha, Neb./Airborne Academy, men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Grace Updike, Omaha, Neb./Airborne Academy, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

 

Nevada

Samantha Francis, Las Vegas, Nev./Desert Gymcats Gymnastics, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 10

Joliana Sgovio, Las Vegas, Nev./Desert Gymcats Gymnastics, women, TR Level 10, DM Level 9

Nicole Wills, Henderson, Nev./Desert Gymcats Gymnastics, women, TR Level 8

 

New Jersey

Natalie Aguiar, Union, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, DM Level 8

Sienna Barbarisi, New Providence, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TU Level 8, DM Level 8

Hannah Barlow, Summit, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TR Level 8, DM Level 8

Carolyn Bianchi, Cherry Hill, N.J./Jersey Jets Gymnastics Inc., women, TR Level 9

Gianna Bobrowski, New Providence, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TU Level 8, DM Level 8

Alana Cushing, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Level 10, DM Level 10

Ava Dehanes, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Rachael DeSimone, Freehold, N.J./Garden State Trampoline Academy, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Ruth du Plessis, Chatham, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, DM Level 8

Brielle Epstein, Belle Mead, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TR Level 8, DM Level 8

Jillian Epstein, Belle Mead, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TU Level 8, DM Level 8

Kailey Epstein, Belle Mead, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TU Level 9, DM Level 9

Madelyn Epstein, Belle Mead, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TU Level 8, DM Level 8

Ava Fernandez, Red Bank, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Level 9, DM Level 8

Mary Gallagher, Middletown, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Junior Elite

Leah Garafalo, East Brunswick, N.J./Garden State Trampoline Academy, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Jeffrey Gluckstein, Atlantic Highlands, N.J./Elite Trampoline Academy, men, TR Senior Elite

Marlena Gracia, Monroe TWP, N.J./Garden State Trampoline Academy, women, TR Level 10, DM Level 10

Jocelyn Harris, Summit, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TU Level 8, DM Level 8

Ava Hernando, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Youth Elite

Alexandra Hoeler, Jackson, N.J./Garden State Trampoline Academy, women, TR Level 10, DM Level 8

Reilly Lichtman, Millstone TWP, N.J./Garden State Trampoline Academy, men, TR Youth Elite, DM Level 10

James Lio, Park Ridge, N.J./Elite Trampoline Academy, men, TR Level 8, DM Level 8

Paige Loh, Middletown, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Level 10

Amanda Long, Titusville, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TR Level 8, DM Level 8

Michael Malvone, North Brunwsick, N.J./Elite Trampoline Academy, men, TR Open Elite, TU Level 10

Ella Manfre, Freehold, N.J./Garden State Trampoline Academy, women, TR Junior Elite

Jenna Mazza, Middletown, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Junior Elite

Logan McCoy, Middletown, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Morgan McDonald, Maplewood, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TU Level 8

Mina Miller, Red Bank, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Alexandra Mytnik, Manalapan, N.J./Rising Stars Gymnastics Academy, women, TR Level 10, DM Level 10

Clara O'Mara, Bernardsville, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TU Level 8, DM Level 9

Juliana Okun, Belford, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Vincent Pedulla, Monroe Township, N.J./Garden State Trampoline Academy, men, TR Open Elite

Casey Primiano, Lincroft, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Open Elite

Skylar Reale, Warren, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TR Level 10, DM Level 10

Alexander Rozenshteyn, Cranford, N.J./Elite Trampoline Academy, men, TR Level 9, DM Level 9

Ayla Salvado, Red Bank, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Vivian Schanely, Millstone TWP, N.J./Garden State Trampoline Academy, women, TR Youth Elite

Lauryn Screen, Belford, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Junior Elite

Ashley Sherman, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Level 10, DM Level 9

Michelle Sherman, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Level 10, DM Level 10

Steven Shnitkind, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, men, TR Level 8, DM Level 8

Tamyra Singletary, Newark, N.J./Shine Tumblers, women, TU Level 8

Olivia Stecky, Mountainside, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TR Level 8, DM Level 8

Brianna Suszynski, East Windsor, N.J./Garden State Trampoline Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Matthew Tocci, Freehold, N.J./Garden State Trampoline Academy, men, TR Youth Elite

Annabella Ursu, Holmdel, N.J./Elite Trampoline Academy, women, TR Level 9, DM Level 8

Nicholas Verderosa, Middletown, N.J./Elite Trampoline Academy, men, TR Junior Elite

Sarah Viola, Chatham, N.J./Indigo Gymnastics Center, women, TU Open Elite

 

New Mexico

Khloe Bigham, Hobbs, N.M./Tumbling Elite, women, TU Level 8

Mikaela Snider, Clovis, N.M./Clovis Gymnastics Academy, women, TU Level 8, DM Level 9

 

New York

Matthew Dayle, New York, N.Y./Wendy Hilliard Gymnastics Foundation, men, TU Level 8, DM Level 8

Micheal Haynes, New York, N.Y./Wendy Hilliard Gymnastics Foundation, men, TU Level 8

Bailey Mensah, New York, N.Y./Wendy Hilliard Gymnastics Foundation, men, TU Level 9, DM Level 9

Kodin Priest, New Paltz, N.Y./Indigo Gymnastics Center, men, TU Open Elite

 

North Carolina

Ben Adams, Angier, N.C./Sonshine Gymnastics, men, DM Level 10

Addison Bricolo, Kernersville, N.C./Flip Force Gymnastics LLC, women, TR Level 8

Dustin Bullard, West End, N.C./Sandhills Gymnastics, men, TR Level 8

Marisa Cauble, Kernersville, N.C./Flip Force Gymnastics LLC, women, TR Level 8, DM Level 8

Rachael Cronin, Kernersville, N.C./Flip Force Gymnastics LLC, women, TR Level 8, DM Level 8

Sage Duggin, Holly Springs, N.C./Sonshine Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Drew Gibbs, Davidson, N.C./Everest Gymnastics, men, DM Level 8

Amiah Glenn, Huntersville, N.C./Everest Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 9

Mya Happel, Concord, N.C./Flip Force Gymnastics LLC, women, TU Level 8

Trevor Harder, Kernersville, N.C./Flip Force Gymnastics LLC, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Elli Harris, Greensboro, N.C./Tumblebees Ultimate Gym, women, TR Level 10, DM Level 10

Thomas Havrun, Huntersville, N.C./Everest Gymnastics, men, DM Level 9

Adesuwa Igbinigie, Kernersville, N.C./Flip Force Gymnastics LLC, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 8

Erica James, Oak Ridge, N.C./Tumblebees Ultimate Gym, women, TR Level 8

Sienna Jibben, Holly Springs, N.C./Sonshine Gymnastics, women, TR Level 9, TU Youth Elite

Shanta Jordan, Knightdale, N.C./eNeRGyKidz, women, TR Level 8, TU Level 8

Morgan Karmanocky, Kannapolis, N.C./Cabarrus County Gymnastics, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Susannah Kinard, Lincolnton, N.C./Foothills Gymnastics, women, TU Level 8, DM Level 8

Sierra Lebrecht, Stokesdale, N.C./Flip Force Gymnastics LLC, women, TR Level 8, DM Level 8

Liann Leidy, Raleigh, N.C./Sonshine Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

Ryan McElroy, Greensboro, N.C./Tumblebees Ultimate Gym, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Heidi Midkiff, Raleigh, N.C./eNeRGyKidz, women, TR Level 8, TU Level 8

Irena Mustafaj, Greensboro, N.C./Tumblebees Ultimate Gym, women, TU Level 8, DM Level 8

Abigayle Pelton, Apex, N.C./Sonshine Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

McKenzie Petrich, Greensboro, N.C./Tumblebees Ultimate Gym, women, TR Junior Elite, DM Level 10

Elisha Puckett, Holly Springs, N.C./Sonshine Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Eleanor Raskopf, Zebulon, N.C./Sonshine Gymnastics, women, TR Level 8

Jonathan Reagan, Mocksville, N.C./Flip Force Gymnastics LLC, men, TR Junior Elite, DM Level 10

Rachel Rhim, Raleigh, N.C./eNeRGyKidz, women, TU Level 9

Alin Richard, Iron Station, N.C./Foothills Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 9

Braeden Salkeld, Greensboro, N.C./Tumblebees Ultimate Gym, women, TR Level 8

Claire Schaefer, Huntersville, N.C./Everest Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Rebecca Stevenson, Concord, N.C./Cabarrus County Gymnastics, women, TU Level 8, DM Level 10

Ansley Tobin, Greensboro, N.C./Tumblebees Ultimate Gym, women, TR Level 10, DM Level 10

Bryce Truhlar, Greensboro, N.C./Tumblebees Ultimate Gym, men, TR Level 8, TU Open Elite, DM Senior Elite

Reid Walker, Raleigh, N.C./eNeRGyKidz, men, TR Level 9, TU Level 9

 

Ohio

Cristian Aguirre, Lewis Center, Ohio/Integrity Athletics, men, TR Level 10, DM Level 9

Kyle Allen, Cincinnati, Ohio/MJM Studios Inc., men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Raf Bryant, Worthington, Ohio/Integrity Athletics, men, TR Junior Elite, TU Junior Elite, DM Junior Elite

Mary DesJardins, Cincinnati, Ohio/MJM Studios Inc., women, TR Level 10, DM Level 10

Keith Eldridge, Columbus, Ohio/Integrity Athletics, men, TR Level 10, TU Open Elite, DM Open Elite

Riley Higgins, Liberty Township, Ohio/Queen City Gymnastics/Kids First, women, TR Level 9, DM Level 8

Randy Holmes, Goshen, Ohio/Gymnastics Central, men, TR Level 10, DM Open Elite

Sydney Keil, Milford, Ohio/Queen City Gymnastics/Kids First, women, TR Level 8, DM Level 8

Charlotte Laycock, Dublin, Ohio/Integrity Athletics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Jack Ledford, Cincinnati, Ohio/MJM Studios Inc., men, TR Youth Elite, DM Level 10

Tate Moorehead, Lewis Center, Ohio/Gymnastics Central, men, TR Level 10, TU Level 10, DM Open Elite

Logan Neff, Dublin, Ohio/Integrity Athletics, men, TR Junior Elite, TU Level 9, DM Junior Elite

Alex Renkert, Columbus, Ohio/Integrity Athletics, men, TU Senior Elite, DM Senior Elite

Connor Shemenski, Dubin, Ohio/Integrity Athletics, men, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Isabel Steinmetz, Batavia, Ohio/Gymnastics Central, women, TU Open Elite, DM Open Elite

Maria Torok, Bethel, Ohio/Gymnastics Central, women, TU Level 9, DM Level 9

Trinity Van Natta, Hilliard, Ohio/Integrity Athletics, women, TR Senior Elite, DM Open Elite

Tristan Van Natta, Hilliard, Ohio/Integrity Athletics, women, DM Senior Elite

Barbara Vornheder, Williamsburg, Ohio/Queen City Gymnastics/Kids First, women, TR Level 9, DM Level 8

London Anderson, Owasso, Okla./Airbenders, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Kendell Brown, Owasso, Okla./Airbenders, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Isabelle Deller, Tulsa, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, women, TR Level 9, TU Level 9

Eve Doudican, Bixby, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, women, TU Junior Elite

Ellison Fisher, Tulsa, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, women, TR Level 9

Ashley Fritch, Broken Arrow, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, women, TU Level 10

Caidyn Garrett, Owasso, Okla./Airbenders, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 9

Joel Jones, Broken arrow, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, men, TU Level 10

Max Lively, Broken Arrow, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, men, TU Open Elite

Megan Moeller, Tulsa, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, women, TU Junior Elite

Reese Nix, Tulsa, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, women, TR Level 10, TU Level 10

Jonathon Purdum, Owasso, Okla./Airbenders, men, TR Level 10, DM Level 9

Kaitlyn Sima, Broken Arrow, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, women, TR Level 9

Avery Slick, Jenks, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, women, TR Level 9, TU Level 10

Joslyn Stidman, Henryetta, Okla./Oklahoma Extreme Tumbling, women, TR Level 9

Taryn Taha, Tulsa, Okla./Airbenders, women, DM Level 10

 

Oregon

Bryanna Anhalt, Keizer, Ore./Bounce Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

 

Pennsylvania

Amber Birkett, Chadds Ford, Pa./KMC Dance and Gymnastics Center, women, TR Level 8

Koda Carslaw, Gibsonia, Pa./Pittsburgh Northstars, men, TR Level 8, DM Level 8

Hunter Hart, Valencia, Pa./Pittsburgh Northstars, men, TR Level 8, DM Level 10

Kiara Kloss, Landenberg, Pa./KMC Dance and Gymnastics Center, women, TR Level 8, DM Level 8

Madelynn Perfilio, Taylor, Pa./United Sports Academy, women, TR Level 8, TU Level 9, DM Level 9

 

Tennessee

Ayanna Albright, Knoxville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, women, TR Level 10, TU Junior Elite

Emanuela Alii, Knoxville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, women, TR Level 8, TU Level 8

Ivy Allen, Smyrna, Tenn./Let It Shine, women, TR Level 8, DM Level 8

Alexis Boudreau, Brentwood, Tenn./Let It Shine, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Benjamin Butler, Maryville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, men, TR Level 10

Savanna Cecil, Crossville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, women, TR Level 10, TU Youth Elite

Lakin Cole, Knoxville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, women, TR Level 9

Cameran Cooper, Knoxville, Tenn./Tatarus Gymnastics and Tumbling, women, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Lilly Duncan, Knoxville, Tenn./Tennessee Elite Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Jenny Girbert, Knoxville, Tenn./Tatarus Gymnastics and Tumbling, women, TR Level 8, DM Level 8

Jessie Hankins, Knoxville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, women, TR Level 8

Xavier Harper, Oak Ridge, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, men, TR Youth Elite, TU Level 10

Sarah Harvey, Knoxville, Tenn./Tennessee Elite Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 10

Tonia Helmboldt, Knoxville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, women, TR Open Elite

Ava Huffman, Loudon, Tenn./Tennessee Elite Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Avery Kroeker, Franklin, Tenn./Stars Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

Olivia Lanham, Franklin, Tenn./Let It Shine, women, TR Level 10, DM Level 10

MaryDeary Lehman, Dandridge, Tenn./Tennessee Elite Gymnastics, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Mackenzie Maness, Nashville, Tenn./Let It Shine, women, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 9

Andrea McCall, Oliver Springs, Tenn./Tatarus Gymnastics and Tumbling, women, DM Level 9

Makenna Owens, Corryton, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, women, TR Level 8

Marisa Priano, Knoxville, Tenn./Tennessee Elite Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Emma Grace Schenck, Franklin, Tenn./Let It Shine, women, TR Level 9, DM Level 9

Logan Speight, Knoxville, Tenn./Tumblebees Ultimate Gym, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Tia Taylor, Knoxville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, women, TR Level 10, TU Junior Elite

Grady Thomas, Knoxville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, women, TR Level 8, TU Level 8

Antonio Vowell, Knoxville, Tenn./Premier Athletics Knoxville North, men, TR Level 8, TU Level 8

Emily Williamson, Oak Ridge, Tenn./Tennessee Elite Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Evelyn Williamson, Oak Ridge, Tenn./Tennessee Elite Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 10

Madison Zander, Franklin, Tenn./Let It Shine, women, TR Level 10, TU Level 10, DM Level 10

 

Texas

Roman Alvarez, Round Rock, Texas/Acrotex, men, TR Level 8, DM Level 9

Victoria Azarov, Midland, Texas/Legacy Elite Athletics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Lauren Barrow, Houston, Texas/Gymnast Factory, women, TR Level 8, DM Level 8

Beau Beltran, Conroe, Texas/World Champions Centre, men, TR Level 8, DM Level 9

Olivia Bennett, Fort Worth, Texas/Texas Tumblers Gymnastic Inc, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Brooklyn Bentley, Amarillo, Texas/All American Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Anna Grace Blassingame, Paris, Texas/Texas Tumbling and Trampoline Institute Inc., women, TR Level 8, DM Level 8

Kathryn Boling, Pflugerville, Texas/Acrotex, women, TR Level 8, DM Level 8

Faith Bowers, Prosper, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TU Level 10

Hope Bravo, Dallas, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TU Senior Elite

Sadie Bridge, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Peyton Brown, Austin, Texas/Tumble Tech, women, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 9

Kailyn Brzozowski, Elgin, Texas/Champions Westlake, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Gracie Cain, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Shelby Cannon, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Clara Carpenter, Detroit, Texas/Texas Tumbling and Trampoline Institute Inc., women, TR Level 9, DM Level 8

Secret Carroll, Willis, Texas/Maximum Athletics, women, TR Level 9, DM Level 9

Kaitlyn Caswell, Lubbock, Texas/Air Extreme, women, TR Level 10, DM Level 9

Madelyn Caswell, Lubbock, Texas/Air Extreme, women, TR Level 9, DM Level 8

Elise Cawelti, Keller, Texas/Texas Tumblers Gymnastic Inc, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Katherine Charlton, Houston, Texas/Gymnast Factory, women, TR Level 9, DM Level 9

Emily Clifton, Cuero, Texas/Manning Gymnastics Centerplex, women, TR Level 9, DM Level 8

Will Cockrill, Plano, Texas/Infinite Bounds, men, TR Level 8, DM Level 8

Carris Coe, Round Rock, Texas/Tumble Tech, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Drew Collins, McKinney, Texas/Eagle Gymnastics Academy, men, TU Senior Elite

Haley Collins, Granbury, Texas/Gym-Kat Sports Center, women, TR Level 8, DM Level 8

Emily Corbett, Midland, Texas/Legacy Elite Athletics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Cortlin Cox, MIdland, Texas/Legacy Elite Athletics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Bailey Coyle, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Marissa Cruz, Odessa, Texas/Millers Gymnastics Academy, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Jeremy Darr, Allen, Texas/Eagle Gymnastics Academy, men, TU Open Elite

Hailey DeGuelle, San Antonio, Texas/Powerhouse TNT Gymnastics, women, TR Level 9

Mia Demouy, McKinney, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Kaley DeWeese, Garland, Texas/The Palaestra LLC, women, TR Open Elite, DM Level 10

Kalyana Dickson, Glenn Heights, Texas/Trevino's Gymnastics, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 9

Kyrsten Dragoslavic, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Abby Drumm, The Woodlands, Texas/Maximum Athletics, women, TU Level 8

Sophie Duesman, Shady Shores, Texas/The Palaestra LLC, women, TR Level 8, DM Level 8

Tyler Dunning, Celina, Texas/Apex Tumbling and Cheer, men, TR Level 9, DM Level 9

Brynna Ellis, Lubbock, Texas/Upsidedowners, women, TR Level 9, DM Level 8

Christian English, Amarillo, Texas/All American Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 10

Hope Flournoy, Lubbock, Texas/Upsidedowners, women, TR Level 9, DM Level 9

Tori Fowler, Red Oak, Texas/Trevino's Gymnastics, women, TR Youth Elite, TU Level 10

Jessica Francis, Deport, Texas/Texas Tumbling and Trampoline Institute Inc., women, TR Youth Elite, DM Level 10

Ariana Franco, Georgetown, Texas/Tumble Tech, women, TR Level 8, DM Level 8

Ellie Frye, Pflugerville, Texas/Acrotex, women, DM Level 8

Riana Garcia, Roxton, Texas/Texas Tumbling and Trampoline Institute Inc., women, TR Level 9, DM Level 9

Angelina Garza, Victoria, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Level 10, DM Level 9

Isabela Garza, Victora, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Logan Gilbert, Paris, Texas/Texas Tumbling and Trampoline Institute Inc., men, TR Junior Elite

Sage Goldman, Houston, Texas/Houston Gymnastics Center of the JCC, women, TR Level 9, DM Level 8

Blake Graham, Amarillo, Texas/All American Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Zylah Guenther, Seminole, Texas/Tumbling Elite, women, TU Level 8

Alexis Gustavson, Adkins, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Youth Elite, DM Level 10

Kaci Haschke, Victoria, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Level 10, DM Level 9

Skyelar Hawk, Allen, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 10, TU Level 10, DM Level 10

Paxton Henley, Victoria, Texas/Manning Gymnastics Centerplex, women, TR Level 10, DM Level 9

Emalea Hicks, Midland, Texas/Millers Gymnastics Academy, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Rachel Holland, Midland, Texas/West Texas Trampoline & Tumbling Explosion, women, TR Level 10, DM Level 10

Rayleigh Huette, Weimar, Texas/K and L Tumbletown, women, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Katherine Hughes, Granbury, Texas/Gym-Kat Sports Center, women, TR Level 10, TU Level 8

London Hunt, Houston, Texas/Houston Power Tumblers, women, TU Level 8

Kiley Irlbeck, Lubbock, Texas/Upsidedowners, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Aaron Jett, Amarillo, Texas/All American Gymnastics, men, TU Open Elite, DM Level 10

Skyla Johnson, Amarillo, Texas/All American Gymnastics, women, TR Level 10, TU Level 10, DM Level 10

Harley Jones, Amarillo, Texas/All American Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 10

Rebecca Kalafatis, Newton, Texas/Twist and Shout, women, TR Level 10

Sabrina Kirk, Fort Worth, Texas/Texas Tumblers Gymnastic Inc, women, TR Level 8, TU Level 8

Autumn Kreiter, Leander, Texas/Tumble Tech, women, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Karah Lambert, Seminole, Texas/Tumbling Elite, women, TU Level 8

Juliette Landi, Spring, Texas/World Champions Centre, women, TR Level 9, DM Level 8

Alex Laster, Marshall, Texas/Faith Flip, men, TR Level 8, TU Level 9, DM Level 9

Olivia Lee, Detroit, Texas/Texas Tumbling and Trampoline Institute Inc., women, TR Level 8, DM Level 8

Smith Light, Frisco, Texas/Integrity Athletics, men, TR Level 10, TU Level 10, DM Level 10

Noah Lowry, Victoria, Texas/Victoria Gymagic Inc., men, TR Level 8, DM Level 8

Mitchell Judge Madden, Dallas, Texas/Infinite Bounds, men, TR Level 8, DM Level 8

Mya Mannka, McKinney, Texas/Eagles Wings Athletics-Prosper, women, TU Level 9, DM Level 8

Miles Marshall, Vega, Texas/All American Gymnastics, men, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Francesca Mathurin, Round Rock, Texas/Acrotex, women, TR Level 8, DM Level 8

Jaden McCarter, Victoria, Texas/Manning Gymnastics Centerplex, women, TR Level 8, DM Level 8

Nevaeh McDougal, Lubbock, Texas/Air Extreme, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Dylan McGuire, Midlothian, Texas/Trevino's Gymnastics, men, TR Junior Elite, TU Junior Elite, DM Junior Elite

Cadence McKinney, Amarillo, Texas/All American Gymnastics, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Brandi McMains, Amarillo, Texas/All American Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Amber McMillin, Round Rock, Texas/Acrotex, women, TR Level 8, DM Level 8

Krista McNary, Victoria, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Mya Millikin, Allen, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 10, DM Level 9

Megan Miori, Victoria, Texas/Manning Gymnastics Centerplex, women, TR Level 9, DM Level 8

Christian Mojica, Round Rock, Texas/Acrotex, men, TR Level 9, TU Level 10, DM Level 10

Kate Moody, Houston, Texas/Gymnast Factory, women, TR Level 9, DM Level 9

Cameron Moore, Granbury, Texas/Gym-Kat Sports Center, men, TR Level 8, DM Level 8

Kaylee Morales, Victoria, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Level 8, DM Level 8

Natalie Morris, Alvin, Texas/Above The Bar Athletics, women, TR Level 8, DM Level 8

Brendon Newton, Midlothian, Texas/FAST Sports Performance and Tumbling, men, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Katherine Omo-Osagie, Carrollton, Texas/Infinite Bounds, women, TR Level 10, DM Level 10

Marissa Oubre, Victoria, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Level 10, DM Level 9

Lawrence Owens, Richardson, Texas/Infinite Bounds, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Jamie Patel, Marshall, Texas/Faith Flip, women, TU Level 9, DM Level 8

Brooke Payne, Lubbock, Texas/Air Extreme, women, TR Level 8, DM Level 8

Christian Pearce, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, men, TR Level 8, DM Level 8

Jayce Percival, Humble, Texas/Gymnast Factory, men, TR Youth Elite, TU Level 9, DM Youth Elite

Helena Perez-Stark, Dallas, Texas/The Palaestra LLC, women, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 10

Ashtyn Quijada, Lubbock, Texas/Upsidedowners, women, TU Level 8, DM Level 8

T.J. Reed, San Antonio, Texas/Powerhouse TNT Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 10

Brianna Richardson, Dallas, Texas/Infinite Bounds, women, TR Level 8, DM Level 8

Kennedi Roberts, N Richland Hills, Texas/Texas Tumblers Gymnastic Inc, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Brylea Robinson, Midland, Texas/Millers Gymnastics Academy, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Isaac Rowley, Allen, Texas/Eagle Gymnastics Academy, men, TR Senior Elite

Adison Savage, Midland, Texas/Legacy Elite Athletics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Kinslee Savage, Midland, Texas/Legacy Elite Athletics, women, DM Level 8

Madelyn Schroeder, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Joney Servantes, Midland, Texas/Millers Gymnastics Academy, women, TR Level 10, TU Level 8, DM Level 10

Isaac Servantez, Spearman, Texas/All American Gymnastics, men, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Nichole Servantez, Spearman, Texas/All American Gymnastics, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Mihika Sharma, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Michiko Sharpe, Houston, Texas/World Champions Centre, women, TU Open Elite, DM Senior Elite

Olivia Simpson, Lubbock, Texas/Air Extreme, women, TR Senior Elite

Weston Sitz, Prosper, Texas/Eagle Gymnastics Academy, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Grace Smith, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Jazzlyn Smith, Round Rock, Texas/Tumble Tech, women, TR Level 8, DM Level 8

Angelica Soto, Tolar, Texas/Gym-Kat Sports Center, women, TR Level 8, DM Level 8

Addison Southard, Lubbock, Texas/Air Extreme, women, TR Level 8, DM Level 8

Sophie Stone, Powderly, Texas/Texas Tumbling and Trampoline Institute Inc., women, TR Youth Elite, DM Youth Elite

Dylan Stringer, Houston, Texas/Gymnast Factory, men, TR Level 8, DM Level 8

Susan Stringfellow, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Senior Elite

Madison Tamjidi, Azle, Texas/The Rock, women, TU Level 8, DM Level 8

Adrian Tapia, Spring, Texas/World Champions Centre, men, TR Level 9, DM Level 8

Hannah Tidwell, Tahoka, Texas/Air Extreme, women, TR Level 8, DM Level 8

Kimberly Tipton, Edna, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Junior Elite, DM Level 10

Vanessa Tolbert, Azle, Texas/The Rock, women, TR Level 8, DM Level 8

Abigail Unger, Houston, Texas/World Champions Centre, women, TR Junior Elite, TU Level 8, DM Level 9

Brysann Vaughn, Wolfforth, Texas/Air Extreme, women, TR Level 10, DM Level 9

Lexi Vigil, Levelland, Texas/Acrospirits, women, TR Senior Elite

Caroline Walker, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 10, DM Level 10

Merit Walker, Frisco, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Liam Warsaw, Midland, Texas/West Texas Trampoline & Tumbling Explosion, men, TR Level 10, DM Junior Elite

Brooke Warzecha, Inez, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Youth Elite

Presley Watzl, Midland, Texas/Legacy Elite Athletics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Abigail Wentz, Victoria, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Level 10, DM Level 9

Caity Whatley, San Antonio, Texas/Powerhouse TNT Gymnastics, women, TR Level 9

Maysun Whittle, Weatherford, Texas/Texas Twisters Cheer and Tumbling, women, TR Level 8, DM Level 8

Tj WIlliams, Waxahachie, Texas/Waxahachie Gymnastics Center, men, TR Level 8, TU Level 8

Sierra Wilson, McKinney, Texas/Eagle Gymnastics Academy, women, TR Level 8, TU Level 8

Logan Wright, Stephenville, Texas/Texas Twisters Cheer and Tumbling, women, TU Level 9, DM Level 9

Nia Zurita, Victoria, Texas/Victoria Gymagic Inc., women, TR Level 10, DM Level 9

 

Utah

Malachi Adolphson, Salt Lake City, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, men, TU Level 8, DM Level 9

Sienna Alderson, Price, Utah/High Altitude Tumbling and Cheer, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Tanna Andersen, Lehi, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Colby Bingham, Kaysville, Utah/Team Fuzion Tumbling, men, TU Level 8

Kaden Brown, Herriman, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, men, TU Senior Elite

Katie Brown, Draper, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Ashlyn Buxton, Plain City, Utah/Northern Star Bounders, women, TU Level 8

Cub Chivington, Sandy, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, men, TR Level 10, TU Youth Elite, DM Youth Elite

Kalystah Comer, Henefer, Utah/Head Over Heels, women, TU Level 8, DM Level 8

Melanee Cowley, Pleasant Grove, Utah/High Altitude Tumbling and Cheer, women, TR Level 9, DM Level 9

Zeke Dayton, Salt Lake City, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, men, TR Junior Elite, TU Junior Elite

Preston Dukes, Provo, Utah/High Altitude Tumbling and Cheer, men, TR Level 9, DM Level 9

Talyn Evans, West Haven, Utah/Rocky Mountain Tumbling and Cheer, women, TU Level 8

Eliza Floisand, Salt Lake City, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, women, TU Senior Elite

Kaden Garcia, Springville, Utah/High Altitude Tumbling and Cheer, men, TR Level 10, TU Level 9, DM Level 10

Monroe Geiger, Willard, Utah/Northern Star Bounders, women, TU Level 8

Annie Hansen, Hooper, Utah/Northern Star Bounders, women, TU Level 9

Chloe Hatch, Sandy, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Colby Holmes, West Point, Utah/Rocky Mountain Tumbling and Cheer, men, TU Level 10, DM Level 9

LaHela Hoopii, Layton, Utah/Northern Star Bounders, women, TU Level 8

Daniel Jarman, Salt Lake City, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, men, TU Level 9, DM Level 10

Cassidy Jenkins, Kaysville, Utah/Rocky Mountain Tumbling and Cheer, women, TU Level 8, DM Level 8

Brooklyn Jolley, West Haven, Utah/Northern Star Bounders, women, TU Level 9, DM Level 9

Cearah Larry, West Haven, Utah/Northern Star Bounders, women, TU Level 8

Kenadie Leavitt, Teasdale, Utah/AirTime Training Center, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Asher Little, Provo, Utah/High Altitude Tumbling and Cheer, men, TR Level 8, DM Level 8

Ashley McDonald, Lindon, Utah/High Altitude Tumbling and Cheer, women, TU Junior Elite

Tyler Moore, Murray, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, men, TU Level 9, DM Level 9

Shelby Nobuhara, Mapleton, Utah/High Altitude Tumbling and Cheer, women, TU Youth Elite, DM Youth Elite

Briley Pabst, North Logan, Utah/High Point, women, TR Youth Elite, DM Level 9

Jaydyn Payton, South Jordan, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, women, TU Level 8, DM Level 9

Presley Peterson, Coalville, Utah/Head Over Heels, women, TU Level 9, DM Level 8

Cienna Redd, Mountain Green, Utah/Northern Star Bounders, women, TU Level 8

Vanessa Ruiz, West Jordan, Utah/Wasatch Trampoline & Tumbling, women, DM Level 9

Tayler Sieverts, Coalville, Utah/Head Over Heels, women, TU Level 8

Simon Smith, Springville, Utah/High Altitude Tumbling and Cheer, men, TR Open Elite, DM Open Elite

Ryen Smith, Smithfield, Utah/High Point, women, TR Youth Elite, DM Level 10

Peyton Smith, Syracuse, Utah/Rocky Mountain Tumbling and Cheer, women, TU Level 8, DM Level 8

Kennedy Stoker, Clinton, Utah/Northern Star Bounders, women, TU Level 8

Payton Stokes, Perry, Utah/Northern Star Bounders, women, TU Level 8

Emily White, North Ogden, Utah/Edge Sports Tumbling and Cheer, women, TU Level 10, DM Level 10

Kylee Williams, West Haven, Utah/Rocky Mountain Tumbling and Cheer, women, TU Level 9

 

Virginia

Caden Barley, Leesburg, Va./Dulles Gymnastics Academy, men, TR Level 8, DM Level 8

Karsen Barley, Leesburg, Va./Dulles Gymnastics Academy, women, TR Level 10, DM Level 10

Miles Brooks, Dumfries, Va./Novaks Gymnastics Center Inc., men, TR Level 8

Dylan Byrne, Ashburn, Va./Dulles Gymnastics Academy, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Caitlyn Crawford, Reston, Va./Capital Gymnastics National Training Center, women, TU Senior Elite

Mariah Dailey, Lynchburg, Va./The Edge, women, TR Level 10

Christopher Dunaway, Lynchburg, Va./Dynamic Gymnastics, men, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Samantha Fila, Ashburn, Va./Dulles Gymnastics Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Sarah Fila, Ashburn, Va./Dulles Gymnastics Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Grace Harder, Forest, Va./Flip Force Gymnastics LLC, women, TR Level 10, DM Level 8

Ethan He-Miller, Leesburg, Va./Dulles Gymnastics Academy, men, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Adam Herms, Burke, Va./Capital Gymnastics National Training Center, men, TU Level 9

Danielle Ingle, Ashburn, Va./Elite Trampoline Academy, women, TR Level 8, DM Level 8

Brandon Krzynefski, Centreville, Va./Capital Gymnastics National Training Center, men, TU Senior Elite

Phoebe Lewis, Fairfax Station, Va./Capital Gymnastics National Training Center, women, TU Open Elite

Ryleigh McLaurin, Stafford, Va./Novaks Gymnastics Center Inc., women, TR Level 10

Nicholas Melloni, Potomac Falls, Va./Dulles Gymnastics Academy, men, TR Open Elite, DM Senior Elite

Adrienne Moody, Reston, Va./Dulles Gymnastics Academy, women, TR Level 8, DM Level 9

Nikita Oberoi, Ashburn, Va./Dulles Gymnastics Academy, women, TR Junior Elite, DM Level 10

Jade Owens, Purcellville, Va./Dulles Gymnastics Academy, women, TR Level 9, TU Level 9, DM Level 9

Halle Padon, Fairfax, Va./Capital Gymnastics National Training Center, women, TU Level 8

Ainslee Ridout, Lynchburg, Va./Dynamic Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

McKayla Ruhland, Lynchburg, Va./Dynamic Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Harmony Sanderson, Brookneal, Va./Dynamic Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Paula Shaibani, Richmond, Va./The Edge, women, DM Level 10

Kaylene Willis, Forest, Va./Dynamic Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Desi Yordanova, Toano, Va./Dreams Gymnastics Center, women, DM Level 8

 

West Virginia

Katie Alen, Martinsburg, W.Va./M-BC Flip Over, women, TR Level 9, DM Level 9

Michael Beard, Inwood, W.Va./M-BC Flip Over, men, TR Level 9

Lorenzo Fennell, Martinsburg, W.Va./M-BC Flip Over, men, TR Level 8, DM Level 8

Joseph Isenberg, Martinsburg, W.Va./Elite Trampoline Academy, men, TR Senior Elite

Brennan Landerkin, Martinsburg, W.Va./M-BC Flip Over, men, TR Level 8, DM Level 8

Ashley Loy, Shepherdstown, W.Va./M-BC Flip Over, women, TR Level 8, DM Level 8

Josephine Mesich, Jefferson, W.Va./M-BC Flip Over, women, TR Level 8, DM Level 8

Caden Wharton, Shepherdstown, W.Va./M-BC Flip Over, men, TR Level 8

Rachel Williams, Martinsburg, W.Va./M-BC Flip Over, women, TR Level 8, TU Level 8

 

Washington

Palladyn Adsitt, Maple Valley, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, men, DM Level 8

Catherine Bennion, Seattle, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, women, TR Level 9, DM Level 9

Aidan Casey, Bellevue, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, men, TR Junior Elite, DM Junior Elite

Haydn Fitzgerald, Sammamish, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, men, TU Junior Elite, DM Junior Elite

Zachary Halter, Sammamish, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, men, TR Youth Elite, DM Level 10

Alaina Hurley, Seattle, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, women, TR Level 9, DM Level 9

Zoey Krumroy, Edmonds, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, women, TR Level 8, TU Level 8

Joy Miller, Everett, Wash./Northwest Aerials, women, DM Level 10

Caleb Pook, Seattle, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, men, TR Level 9, DM Level 8

Betty Reed, Bellevue, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, women, TR Level 10, DM Level 10

Hannah Richey, Seattle, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, women, TR Level 8, TU Level 8

Chloe Russell, Seattle, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, women, TR Level 8, DM Level 8

Rachel Schachter, Seattle, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, women, TR Level 9, DM Level 9

Maxx Smithlin, Maple Valley, Wash./Seattle Gymnastics-Ballard, men, TR Youth Elite, TU Level 9, DM Level 10

Taryn Andersen, Waukesha, Wis./M and M Gymnastics, women, TR Level 8, DM Level 8

Joanne Banaszak, Kenosha, Wis./Scamps Gymnastics, women, TR Level 9, TU Level 8, DM Level 9

Elena Butler, Verona, Wis./Gymfinity Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

Alex Fu, Madison, Wis./Gymfinity Gymnastics, men, TR Level 10, DM Level 10

 

Wisconsin

Jessica Leszczak, West Bend, Wis./North Shore Academy Of Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 8

Lilly Sidello, New Berlin, Wis./M and M Gymnastics, women, TR Level 8, TU Level 8, DM Level 8

Gabriela Vander Wegen, Fitchburg, Wis./Gymfinity Gymnastics, women, TR Level 9, DM Level 9

 

Print

Subscribe to SDM